Korejietis latviešu valodā dzied par Latviju un kopā ar Mo Aspen izdod dziesmu “Šī ir Latvija”

Pašmāju mūziķis “Mo Aspen” (populārā mūzika ar enerģiju) izdevis savu jaunāko singlu “Šī ir Latvija”, piedaloties un dziedot latviski arī dienvidkorejiešu dziedātājam Hwije Im (Hvidže Im).

Dziesma “Šī ir Latvija” ir rakstīta vienotā mīlestībā pret Latviju. Dziesma sarakstīta ar domu, ka tai jābūt jautrai, vieglai dejā un labi dziedamai karaokes bāros ar draugiem, ģimenes lokā, vai svētkos – Jāņos, Ziemassvētkos, Valsts svētkos un citos. Tāpēc papildu tapusi arī dziesmas karaokes versija, kura pieejama Mo Aspen Youtube kanālā.

Mo Aspen feat. Hwije Im - Šī ir Latvija

Mo Aspen iepriekš ir izdevis albumu (2017), sniedzis enerģiskus koncertus Rīgā un Ogres novadā (2018), piedalījies “Ghetto faktora” atlasē (2021), izlaidis tādus singlus kā “Ai, kā grauž” (2020), “Ģeodēzists” un “Hold Me Close”, kā arī izdevis Vance Joy dziesmas “We’re Going home” kaverversiju (2020). “Nākotnes plāns ir atsvaidzināt latviešu populārās mūzikas scēnu ar ko jaunu un enerģisku. Pēc ieturētās pauzes Covid iespaidā un skaņas kvalitātes celšanas, ir vairāki lipīgi gabali, kuriem vēl jāpabeidz apstrāde. Tie būs latviski un tiks izlaisti sākot ar 2022.gadu”, atzīst mūziķis.

Mo Aspen and South Korean singer Hwije Im  - Šī ir Latvija

Savukārt Dienvidkorejiešu dziedātājs Hvidže jau vairākus gadus dzīvo un studē Latvijā un ir bijis pirmais students Latvijā, kurš ieguvis LU diplomu (šobrīd gan dienē Korejas obligātajā militārajā dienestā pēc kura beigām atgriezīsies Latvijā – šobrīd cenšas iegriezties Latvijā brīžos, kad dienestā ir pārtraukums – tai skaitā šā gada februāra pirmajā pusē). Sadraudzējies ar Mo Aspen internacionālā futbola mačā. Oriģināli abi sarakstījuši dziesmu angļu valodā, taču nevienai šai versijai nepatīkot “tā patiesi līdz galam”, Mo Aspen dziesmu vienā dienā pārveidojis latviešu valodā un piedāvājis Hvidžem iedziedāt to latviski. Kas arī veiksmīgi noticis, jo Hvidže latviešu mēlē runāt jau esot iemanījies diezgan daudz.

“Es esmu viesojies vairāk nekā 50 valstīs. Tiklīdz es ierados Latvijā caurbraucot, tā mani apbūra un nolēmu te atgriezties atkal, atkal un atkal. Mans sapnis ir kādā brīdī apceļot Latvijas laukus un tur koncertēt.”, saka Hvidže. Hvidže ir daudz ceļojis apkārt Latvijai. Piedalījies vairākos Korejas TV šovos, kuros reklamējis Latviju. Kā arī pats filmē video par to. Kopš tā laika Latviju zina krietni vairāk korejiešu.

Mo Aspen - Šī ir Latvija (Feat. Hwije Im) - Album art

Singlu “Šī ir Latvija”, kā arī pārējos Mo Aspen ierakstus iespējams straumēt Youtube, Spotify, Itunes, Bandcamp u.c. Sekot Mo Aspen aktivitātēm – Facebook, Instagram vai TikTok portālā. Sekot korejietim – Instagram, Tiktok, Facebook.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × four =